אודותינו

"בית קסלר", מעון לאנשים בעלי נכויות פיזיות ותפקודיות בקרית חיים, הוקם ע"י עמותת איל"ן, כשהרעיון העומד מאחורי הקמת הבית הינו מתן אפשרות לאדם הנכה לצאת לחיים בסביבה חמה, תומכת ומאפשרת, תוך שימת דגש על איכות חייו בכל היבטיה: בינאישית וחברתית, נפשית, אינטלקטואלית, תעסוקתית ובעיקר חיזוק והרחבת תחומי העצמאות והשליטה של האדם על חייו.

למעון מגיעים אנשים בעלי נכויות פיזיות בגילאי 20-50, אשר מעוניינים לצאת מהבית וזקוקים למסגרת המספקת סביבה תומכת, הן מבחינת הטיפול הפיזי והן מבחינת יצירת מסגרת תעסוקתית וחברתית המהווה עבורם תשתית לפיתוח חיים מלאים ומספקים וחייהם ממומנים ע"י משרד הרווחה שהפנה אותם אליו.

הבית נבנה בסטנדרט גבוה, בסיוע תרומות ותמיכת הביטוח הלאומי, הן מבחינת תכנון הבניה והן מבחינת הציוד הטכנולוגי הקיים בו, זאת על מנת לאפשר לדייריו לחיות בסביבה תומכת ומאפשרת עד כמה שניתן ולהפחית ככל הניתן את המגבלות העומדות בדרך תהליך שיקומם של הדיירים.  

במעון נקבעה מדיניות איכות הקובעת:

  • התמקדות בדיירים ושיפור מתמיד של איכות חייהם במעון.

  • טיפוח מצוינות מקצועית.

  • שיפור תהליכים מתמיד וחתירה לתוצאות מדידות.

  • שיתוף הדיירים, העובדים והקהילה, בתהליכים מרכזיים המתנהלים במעון.


תפיסת העולם התומכת במדיניות זו נשענת על "גישת הכוחות" המבוססת על התמקדות בכוחות וביכולות של האדם, וממומשת באמצעות מעגלי שותפות של עובדים מתנדבים ודיירים שתורמים מכישוריהם, ניסיונם ויכולותיהם להצלחה ולמובילות של המעון בתחום השיקום במסגרות החוץ ביתיות בישראל.

תמונה של בית קסלר