דבר היו"ר

 

בתאריך 20.8.2002  פתח בית קסלר את שעריו, בערב הפתיחה שהו בבית קסלר שישה דיירים.
פתיחת בית קסלר התאחרה עקב עמדתה התקיפה של הנהלת איל"ן שהסכימה לפתוח את הבית רק כשתהיה הבטחה ממשלתית לכספים הנדרשים למימון תחזוקת הבניין ברמה שאנו באיל"ן חושבים אותה לראויה.

והנה חלפו להן השנים ובית קסלר הפך להיות מותג ישראלי מוביל בתחום המעונות לנכים, בתכניו ואיכויותיו. הייתי שמחה לו כל העוסקים בטיפול בנכים והנכים עצמם היו מגיעים לפחות פעם אחת לביקור בבית קסלר כדי להיווכח מקרוב שהתדמית הטובה יסודה  במציאות חיה ונושמת: מציאות של דיירים נפלאים, של כוח אדם מיומן ומקצועי, של מסירות אין קץ בטיפול בדיירים, של מצוינות טיפולית ושל מעון לנכים השואף להיות בית לשוהים בו ברמה הגבוהה ביותר.

כמתנדבת פעילה המלווה את הבית מימי תכנונו על הנייר, בנייתו ופתיחת שעריו, אני מצליחה לחוש היטב מהו "הדלק" המניע את האנשים הכה טובים שהתקבצו כאן במעון. אי אפשר להתעלם מתחושת היעד המשותף, מהאהבה הגדולה לדיירים, משילוב המערכות ומשיתוף הפעולה, מהאתגר המקצועי הסוחף, מהניצוץ הזה בעיניים, שאני מזהה אצל רבים מביניכם.
הערכים הללו מתחברים לערך, שלדעתי הוא החשוב ביותר ואין בלתו: ערך ההון האנושי, משאבים כספיים הרי יחסרו תמיד, לציוד מושלם נגיע אולי בימות המשיח, תקנים לא יתווספו בעתיד הנראה לעין... אבל איכות האנשים בבית קסלר תמשיך להוות גורם מנצח.

איכות הטיפול בדיירים, רמת השירות לדייר ולמשפחתו, התמודדות מול אתגרים, והכל בסביבת עבודה נעימה, אנושית ומלטפת – כל אלה נובעים אך ורק מאנשים איכותיים, הרואים בעבודתם יעד ושליחות. תודה לכולם ולחיצת יד חמה לכל הדיירים, העובדים, המתנדבים המשתתפים במפעל הנפלא הזה.
יחד מגשימים חלום ויחד נמשיך לצעוד קדימה לעתיד טוב יותר ומאושר.
 
                                                                                               

שרה לבנשטיין